Technologia mycia

Technologia mycia mikroproszkiemTechnologia bezdotykowa Ehrle oparta jest na mikroproszku Active  PowerPearl MicroPowder™ .  To innowacyjna formuła aktywnych cząstek, które zwiększają skuteczność mycia nawet w przypadku szczególnie uciążliwych zabrudzeń.

W czasie cyklu mycia woda zmiękczona i podgrzana do temperatury 60 °C zostaje zmieszana z proszkiem APPMP i pod wysokim ciśnieniem kierowana jest na mytą powierzchnię karoserii. Technologia APPMP jest wyjątkowo skuteczna i bezpieczna dla lakieru samochodowego ponieważ cześć rozpuszczonego proszku działa jak tysiące mikrogąbek przez co używanie szczotek staje się zbyteczne.

Połączenie działania chemicznego, mechanicznego z temperaturą i wysokim ciśnieniem daje doskonały efekt mycia „bez zarysowań". Dodatkowe naniesienie wosku EHRLE UltraProtection™  zabezpiecza  powłokę lakierniczą przed działaniem czynników atmosferycznych oraz przywieraniem brudu.

Nabłyszczacz  EHRLE SuperFinsh™  w połączeniu z wodą zmiękczoną i zdemineralizowaną sprawia, że woda szybko spływa z karoserii nie pozostawiając plam i zacieków.  Skuteczność i jakość mycia bezdotykowego EHRLE zostały potwierdzone faktem wyposażenia w myjnie wielu salonów i serwisów samochodowych w Polsce.  


Opis programów mycia samochodu

Program 1

W czasie tego cyklu mycia woda zostaje zmiękczona i podgrzana do temperatury 60°C, a następnie zmieszana z proszkiem z tzw. mikrogranulkami.
Mieszanina wody, proszku i mikrogranulek pod wysokim ciśnieniem kierowana jest na mytą powierzchnię karoserii samochodu.
Połączenie działania chemicznego, mechanicznego, z temperaturą i wysokim ciśnieniem daje doskonały efekt mycia „bez zarysowań", bardzo przyjazny dla użytkownika.

 

Program 2

Po umyciu proszkiem następuje spłukanie pojazdu wodą z sieci.
Pod wysokim ciśnieniem zimna woda spłukuje roztwór chemiczny i zanieczyszczenia powstałe po programie nr 1.

 

 

 

Program 3

W tym programie woda zmiękczona i podgrzana, zmieszana zostaje z woskiem - polimerem.
Polimer na gorąco przywiera i bardzo dobrze zabezpiecza karoserię nadając jej połysk. Powstała powłoka powoduje natychmiastowy efekt połyskliwości, a jednocześnie utrudnia ponowne brudzenie pojazdu i ułatwia następne mycie.
Woskowanie - zwłaszcza przedniej szyby samochodu jest nieodzowne w deszczowe dni. Nałożona warstwa ułatwia ściekanie wody, polepszając widoczność i komfort jazdy.

 

Program 4

W tym programie myjnia wytwarza wodę zdemineralizowaną w procesie odwróconej osmozy. Do wody zdemineralizowanej (pozbawionej jakichkolwiek domieszek, czy nawet śladowych ilości zanieczyszczeń) za pomocą precyzyjnego systemu dozowania dodany zostaje osuszacz - nabłyszczasz.
Spłukanie wodą zdemineralizowaną z osuszaczem - nabłyszczaczem powoduje zaskakujący efekt połysku bez plam i zacieków. Karoseria samochodu jest czysta, błyszcząca i zabezpieczona przed agresywnym wpływem środowiska. Woda spływa z karoserii dzięki chemicznemu osuszaczowi.