Dla inwestora

Od pomysłu o budowie myjni bezdotykowej  do jego realizacji  inwestorzy przechodzą często żmudny i skomplikowany proces.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjalistów z naszej firmy możemy pomóc Państwu przejść ten proces szybko i bez dodatkowego stresu. Poniżej znajdziecie Państwo kilka istotnych informacji, które tworzą obraz całego procesu związanego z realizacją inwestycji,  jaką jest myjnia bezdotykowa.


Wybór lokalizacji działki

Lokalizacja działki jest bardzo istotnym etapem całego procesu inwestycyjnego, który będzie odgrywał kluczową rolę  w powodzeniu całego przedsięwzięcia . Powinna ona spełnić kilka istotnych kryteriów. Modelowo uważa się że najbardziej atrakcyjne lokalizacje znajdują się przy dużych skupiskach ludzi takich jak wszelkiego rodzaju centra handlowe, osiedla mieszkaniowe itp. Niewątpliwie bardzo atrakcyjne są również takie miejsca jak stacje paliw, sklepy, usytuowanie przy głównych ulicach lub skrzyżowaniach. Bardzo ważna jest również wielkość działki oraz jej kształt  w celu zachowania swobodnej komunikacji użytkowników myjni.  


Warunki techniczne działki

Trzeba ustalić czy na danej działce można będzie wybudować myjnię.  W tym celu należy sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego pod jaka zabudowę przeznaczone jest działka. Jeżeli dana lokalizacja nie jest objęta planem należy wystąpić o wydanie warunków zabudowy. Działka powinna być uzbrojona w takie media jak woda, prąd, kanalizacja , ewentualnie gaz.

 


Zakup lub dzierżawa działki

Zanim zostanie podjęta decyzja o zakupie lub dzierżawie działki pod inwestycję warto skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Umowa dzierżawy działki powinna być podpisana na minimum 10 lat.

 

 


Wybór wielkości i modelu myjni

Bardzo ważne jest wybór odpowiedniego urządzenia, które w optymalny sposób będzie przystosowane do lokalnych uwarunkowań działki, jak również potencjału miejsca w którym ma być realizowana inwestycja. Do wyboru dostępne są takie rozwiązania jak technika myjni umieszczona w modułach lub kontenerze.

 


Projektowanie oraz pozwolenie na budowę

W celu uzyskania pozwolenia na budowę konieczne jest wykonanie prac projektowych, które odbywają się w oparciu o gotowy projekt typowy. Architekt dokonuje adaptacji projektu do warunków lokalnych na bazie uzgodnień z dostawcami poszczególnych mediów.  

 

 


Prace budowlane

Czas trwania prac budowlanych zawiera się w okresie od 4 do 8 tygodni. Długość ich trwania w dużej mierze zależy od rodzaju gruntu na jakim będzie wykonywana inwestycja, wielkości działki oraz rodzaju myjni. Poprawność wykonania prac budowlanych jest dodatkowo nadzorowana przez specjalistę z naszej firmy.

 


Zakończenie inwestycji

Po zakończeniu procesu budowlanego należy powiadomić odpowiednie organy w celu dokonania odbioru technicznego myjni. W tym okresie następuje również szkolenie personelu oraz przekazanie myjni inwestorowi do użytku.

Wspieramy również swoich inwestorów doradzając im w dziedzinie działań marketingowych  oraz świadcząc usługi związane z profesjonalnym serwisem technicznym.